Sök
, , , ,

Deep Cleansing Foam

329.00 kr

Rengöringsmousse med mjuk, krämig textur och mild formula som passar alla hudtyper. Vitaliserande ginseng tillsammans med provitamin B5 och glycerin rengör utan att lämna en känsla av hud som stramar. Proteinextrakt från moringafrön skyddar huden mot negativ miljörelaterad stress. Perfekt att för den som önskar en enkel och snabb användning.

Användning: Med pumpdispensern förvandlas vätskan till ett fint skum som appliceras på torr hud i ansikte, hals och dekolletage, morgon och kväll. Fukta fingertopparna med svalt vatten och jobba upp ett skum med cirkelformade rörelser. Skölj av med rikligt med vatten.

Ingredienser

AQUA, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, PANTHENOL, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, PARFUM, BUTYLENE GLYCOL, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, XANTHAN GUM, MORINGA OLEIFERA SEED EXTRACT, MALTODEXTRIN, PANTOLACTONE

Varukorg
få 10% rabatt

Var först med alla event och allt nytt som kommer in i butiken. Skriv upp dig på e-postlistan och få 10% på ditt nästa köp i webbshoppen. (Gäller ej på presentkort)